Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w wypadaniu włosów i łysieniu plackowatym

Utrata włosów, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w wielu przypadkach negatywnie wpływa na ich samoakceptację, zwłaszcza gdy ma to miejsce w stosunkowo młodym wieku.
Dla większości osób niestety wiąże się to z utratą zarówno atrakcyjności jak i pewności siebie.
W konsekwencji proces łysienia może powodować negatywny wpływ na jakość życia człowieka dotkniętego tym problemem.

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w wielu gałęziach medycyny, znana jest od wielu, wielu lat, dając rewelacyjne efekty leczenia w nieinwazyjnych procedurach stymulujących naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej i kosmetologii cieszą się ogromnym powodzeniem poprzez rewelacyjne efekty zabiegów.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Mianem osocza bogatopłytkowego (w skrócie PRP) określa się preparat, który pozyskiwany jest z krwi osoby poddawanej zabiegowi mezoterapii. Pobrana krew jest odpowiednio przetwarzana, aby odznaczała się jak najwyższym stężeniem trombocytów. Tak przygotowane płytki krwi pobudzają komórki do namnażania się, dzięki czemu tworzone są nowe naczynia krwionośne.

Postępujące wypadanie włosów oraz łysienie najczęściej spowodowane jest zanikaniem włosa w mieszku włosowym. Liczne badania wskazują, że osocze bogatopłytkowe skutecznie stymuluje kolejne fazy wzrostu włosa. Terapia opierająca się na zastosowaniu PRP ma szerokie zastosowanie w leczeniu łysienia plackowatego oraz androgenowego czyli uwarunkowanego genetycznie.

Przebieg terapii osoczem bogatopłytkowym

Tak jak zostało powyżej wspomniane – osocze bogatopłytkowe przed włączeniem do terapii musi zostać odpowiednio przygotowane. PRP jest bogate w proteiny oraz czynniki wzrostu, które mają za zadanie pobudzić mieszki włosowe do zwiększonej aktywności.

Mezoterapia, czyli niechirurgiczny zabieg, którego celem jest dostarczenie do skóry głowy osocza, jest skutecznie wykorzystywana do przeciwdziałania wypadaniu włosów oraz zwalczania łysienia plackowatego.

Osoba borykająca się z problemem wypadania włosów lub łysienia plackowatego zostaje poddana zabiegowi mezoterapii polegającemu na ostrzyknięciu (iniekcji) skóry głowy w miejscach, w których występuje największe przerzedzenie włosów. Trombocyty uwalniają czynniki wzrostu, które „wybudzają” komórki macierzyste z uśpienia i pobudzają do aktywności. W ten sposób stymuluje się proces odrastania włosów, który po przeprowadzonym zabiegu średnio trwa około 3 miesiące.

Jak wykazują liczne badania włosy, które wyrastają po mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, są z reguły dużo mocniejsze, dzięki czemu następuje ich wyraźne zagęszczenie – nie tylko wizualne, ale także faktyczne. Leczenie tego typu skuteczne jest wyłącznie u osób, u których nie stwierdzono całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.

Zazwyczaj, aby terapia odniosła oczekiwany skutek, zaleca się, aby zabieg został powtórzony trzykrotnie w odstępach ustalanych indywidualnie w przypadku każdego z pacjentów.

Medycyna estetyczna w salonach kosmetyki w takich miastach jak Rzeszów oferuje swoim pacjentom rozwiązanie problemu za pomocą innowacyjnej terapii osoczem bogatobiałkowym. Zabieg ten pomaga na nowo poczuć się przystojnym mężczyzną czy też atrakcyjną kobietą osobom, które mają problem z łysieniem plackowatym. W naszym Centrum zabiegi te cieszą się dużą popularnością, a efekty satysfakcjonują pacjentów.

Sprawdź pozostałe zabiegi

Botoks

Ostrzykiwanie toksyną botulinową to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda niwelowania zmarszczek mimicznych

Dowiedz się więcej

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja jest zabiegiem medycyny estetycznej z dziedziny elektrochirurgii. Zabieg ten polega na zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości ścinającym…

Dowiedz się więcej

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na trwałym usunięciu tkanki tłuszczowej, redukujący miejscowo nagromadzony tłuszcz oraz modelujący sylwetkę. Zabieg…

Dowiedz się więcej

Peelingi lekarskie

Peelingi lekarskie Peelingi chemiczne są jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w naszym rzeszowskim centrum. Stosować…

Dowiedz się więcej

Plasma IQ

Urządzenie bazujące na technologii Plasma Light Lift to inaczej określając generator plazmy. Działa na zasadzie wytwarzania mikro wiązki…

Dowiedz się więcej