Hifu — “Lifting bez skalpela”

Wraz z wiekiem następuje utrata jędrności skóry twarzy oraz ciała. Wiele osób nie może się z tym pogodzić i szuka sposobów, by przywrócić jej dawną sprężystość i wygląd. Innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej jest technologia HIFU, która okrzyknięta została „liftingiem bez skalpela”

HIFU (ang. high intensity focused ultrasound) to technologia znana blisko ćwierć wieku. Początkowo wykorzystywana była do przeprowadzania zabiegów usunięcia różnorodnych guzów, w tym nowotworu prostaty. Stosunkowo niedawno pojawiła się w dziale, którym jest medycyna estetyczna. Z miesiąca na miesiąc można zaobserwować wzrost zainteresowania „liftingiem bez skalpela”.

Praca urządzenie opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków do pobudzenia ruchów komórek tkanek poddanych temu nieinwazyjnemu zabiegowi. Emitowana wiązka fal dociera do trzech warstw skóry: skóry właściwej, znajdującej się pod nią tkanki tłuszczowej oraz błony mięśniowej. Ze względu na to, że stan poszczególnych warstw skóry jest zależny od siebie, ważne jest jednoczesne oddziaływanie na każdą z nich. Ultradźwięki mają za zadanie odpowiednio stymulować i wpływać na regenerację włókien kolagenowych na każdej głębokości.

Działanie urządzenia

Działanie urządzenia wykorzystującego technologię HIFU opiera się na emitowaniu fal ultradźwiękowych na niewielkim obszarze. Nadanie im właściwych częstotliwości pomaga uzyskać, na skutek kumulacji wiązki, efekt cieplny – efekt podgrzania. Stymuluje to regenerację tkanek, zagęszczenie komórek oraz stopniowe skracanie włókien kolagenu.

Zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej technologii HIFU został powszechnie zaakceptowany w branży, którą jest medycyna estetyczna i kosmetologia. Osoby, które decydują się na  „lifting bez skalpela”, mogą cieszyć się dużą poprawą elastyczności skóry, nawet w przypadku znaczącej utraty jej jędrności i napięcia.

Efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty w postaci zwiększonego napięcia skóry odczuwalne mogą być bezpośrednio po zabiegu.
Po 1–2 dobach są one już doskonale widoczne. Szacuje się, że są one najlepiej zauważalne przez okres 2 – 24 tygodni po wykonanym „liftingu bez skalpela”.
Sam efekt zabiegu może utrzymać się nawet do 18 miesięcy.

Efekty zabiegu utrzymują się stosunkowo długo, przez co nie występuje konieczność jego częstego powtarzania. Co ważne, jest on bezinwazyjny i nie wywołuje dyskomfortu bólowego, a pacjent tuż po nim może powrócić co codziennych obowiązków. Naświetlenie newralgicznych obszarów twarzy trwa średnio do 30 minut.

Technologia HIFU może być stosowana nawet przy zmianach trądzikowych, na opalonej skórze oraz po innych zabiegach, m.in. mikrodermabrazji czy też po zastosowaniu złuszczających peelingów.

Zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej w Rzeszowie na zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU.

Sprawdź pozostałe zabiegi

Hifu 3D

Hifu 3D Technologia ta jest precyzyjną sfokusowaną i skoncentrowaną wiązką fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości pozwalająca dotrzeć do 3 warstw –…

Dowiedz się więcej

Laser ND Yag

Laser neodymowo-yagowy charakteryzuje się bardzo krótkim czasem wysyłania impulsu. Impuls ten jednak jest o bardzo dużej energii.

Dowiedz się więcej