Peelingi lekarskie
Peelingi chemiczne są jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w naszym rzeszowskim centrum. Stosować je możemy jako jako element profilaktyki antystarzeniowej jak również terapii depigmentacyjnej. Wspierają skórę w odnowie i regeneracji. W zabiegach wykorzystywane są właściwości naturalnych kwasów owocowych, niektóre otrzymywane są syntetycznie.
Najlepszą porą roku na wykonywanie rozjaśniających peelingów chemicznych są jesień, zima i wczesna wiosna. jeżeli po słonecznym lecie pozostały nam pamiątki w postaci różnorakich przebarwień, piegów lub plam i mamy ochotę się ich pozbyć, to wskazane jest aby zrobić to zimą lub wczesną wiosną. Eksperci zalecają bowiem przeprowadzanie tych zabiegów jedynie wtedy, gdy brak jest silnego słońca.
Po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem, diagnozuje się stan jego skóry. Na podstawie tej diagnozy lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu i wyborze rodzaju peelingu oraz jego stężeniu. Zabieg ten przeprowadza lekarz dermatolog lub kosmetolog z odpowiednim przeszkoleniem w wykonywaniu peelingów medycznych.
Rodzaje peelingów chemicznych:
- Glyko Peel 50–70%
- Slow Peel
- Kwas migdałowy
- Kwas pirogronowy 40–50%
- Kwas salicylowy / Roztwór Jessnera
- Kwas TCA
- Peeling ferulowy
- Peeling ziołowy Jadwigi
- Spot Peel
- Lacti Peel
- Peeling azelainowy z Wit. C
- Retines
Zabiegi z użyciem peelingów kosmetycznych:
- Laserowy peeling węglowy “Black Doll”
- Cosmelan
- Dermamelan
- Skin Recover
- Inno White Peel
Na czym polega peeling medyczny
Peeling medyczny to zabieg polegający na aplikacji substancji chemicznej, pomagającej w usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka. Co uzyskamy dzięki temu? Najważniejszym efektem jest wyraźne usunięcie przebarwień pozapalnych, drobnych zmarszczek jak również zwężenie rozszerzonych porów. Peeling normalizuje wygląd skóry zarówno przetłuszczającej się, zmniejszając łojotok, jak i suchej.
Poprawia on także kondycję skóry trądzikowej. Skóra po zabiegu jest gładsza, posiada jednolity koloryt. Poprawione zostaje również napięcie skóry i wygląda ona zdecydowanie młodziej.
Peeling dobrany do problemu
Jeżeli masz skłonności do trądziku i skarżysz się na zaskórniki, grudki zapalne i mikrocysty z łojem to nasze centrum medycyny estetycznej poleca peelingi z grupy alfahydroksykwasów (AHA) lub betahydroksykwasów (BHA). Proponujemy Państwu peeling glikolowy, salicylowy , migdałowy, a najlepsze efekty uzyskuje się w po użyciu peelingu pirogronowego.
W leczeniu blizn po trądziku warto zastosować peeling TCA. Efekt po jego zastosowaniu możemy wzmocnić łącząc go z mikrodermabrazją. W tym przypadku możemy zastosować również peeling salicylowy i Slow Peel.
Jeśli cierpimy na nadmierne przetłuszczanie się skóry i naszym problemem jest łojotok, rozszerzone pory, czasami pojawić się mogą zaskórniki – na nie odpowiednia będzie seria zabiegów z kwasem pirogronowym lub migdałowym.
Gdy naszym problemem jest sucha skóra na twarzy to najlepszym wyborem będzie peeling z kwasem glikolowym, który poprawi nawilżenie naszej skóry i zregeneruje barierę ochronną naskórka.
Jeśli nasza skóra jest szara, zmęczona i pokryta płytkimi linijnymi zmarszczkami to nasi specjaliści radzą zastosować peeling glikolowy lub Slow Peel, dzięki któremu nasza skóra będzie bardziej świetlista, napięta i nawilżona a przez to widocznie odmłodzona.
Przeciwskazania do wykonania peelingu:
- alergie skórne
- aktywna opryszczka
- skora uszkodzona (otarcia, zranienia, nadżerki)
- silna ekspozycja na słońce
- ciąża, karmienie piersią
- liczne znamiona melanocytowe
- choroby autoimmunologiczne
- ciężka postać trądziku – w tym przypadku konieczna wcześniejsza terapia farmakologiczna
Przed zabiegiem
Na kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, retinolem lub tlenkiem benzoilu. Skóra powinna być bez podrażnień, dlatego należy przestać używać produktów do depilacji (kremy, wosk). Mężczyźni nie powinni golić zarostu na co najmniej kilka godzin przed zabiegiem.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu musimy pamiętać aby unikać wysokich temperatur, intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz przez co najmniej cztery tygodnie od przebytego zabiegu nie stosować kąpieli słonecznych. Jest to szczególnie ważne gdy nasza skóra ma skłonności do przebarwień. Przez cały ten okres radzimy codziennie stosować kremy z filtrami – min SPF 30. Pacjentom nie wolno stosować kremów z AHA przez okres dwóch tygodni. W celu podtrzymania efektu peelingu pomocne będą kremy z wit. C dwa razy dziennie.Aby uzyskać najlepszy efekt radzimy zastosować serię zabiegów, których częstotliwość i stężenie jak również rodzaj dobierze kosmetolog lub dermatolog z naszego centrum medycyny estetycznej.
Glykopeel 50–70%
Jest to żel złuszczający, który może być zastosowany zarówno u młodych jak i dojrzałych pacjentów. W składzie znajdują się kwas glikolowy, kojowy, ekstrakt mącznicy lekarskiej, morwy białej i witaminy A, C, E. Peeleing ten ma wszechstronne działanie – odnawia, odmładza, wyrównuje koloryt skóry pacjenta oraz znacznie spłyca drobne zmarszczki – szczególnie z okolicy oczu i ust.
Slow Peel
Jest powierzchniowym peelingiem chemicznym, który składa się z połączenia trzech kwasów.
- Kwas salicylowy (21%) ma silne działanie silnie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne, jest bardzo dobrą bronią w walce z trądzikiem. Pomaga regulować pracę gruczołów łojowych, złuszcza delikatnie naskórek, stymuluje odnowę komórkową oraz rozjaśnia przebarwienia.
- Kwas mlekowy (14%) bardzo łatwo wnika w skórę, wzmaga odbudowę naskórka jak również skóry właściwej oraz głęboko nawilża. Pomaga wygładzić nierówności, redukuje drobne zmarszczki oraz ujednolica koloryt cery.
- Mocznik (9%) jest to substancją, która bardzo silnie nawilża oraz delikatnie złuszcza. Zabieg ten jest bardzo skuteczny i jest w pełni bezpieczny.
Efekt działania to znaczne zwiększenie napięcia jak również elastyczności skóry, efektowne wygładzenie jej powierzchni, znormalizowanie kolorytu oraz zmniejszenie przetłuszczania się skóry i zmian trądzikowych. W celu uzyskania lepszych efektów, nasi rzeszowscy specjaliści medycyny estetycznej, proponują uzupełnianie peelingu Slow Peel zabiegiem mocno regenerującym z witaminami Xylogic.
Peeling kwasem migdałowym
Jest to peeling uzyskiwany z wyciągu z gorzkich migdałów. Wykonywać go można nawet latem bez ryzyka wystąpienia podrażnień słonecznych.
Dzięki swoim właściwościom polecamy go także dla osób z wrażliwą cerą. Po zastosowaniu go skóra staje się wyraźnie odmłodzona, dużo bardziej elastyczna oraz jędrna, a opalenizna staje się zarówno równomierna jak również świetlista.
Peeling kwasem pirogronowym
Jest to peeling z zawartością kwasu pirogronowego, który naturalnie występuje w jabłkach, sfermentowanych owocach oraz occie.
Ceniony za swoje wszechstronne właściwości – pomaga reguluje wydzielanie sebum, wyraźnie zmniejsza tłustość skóry, działa antybakteryjnie. Na dodatek pobudza w skórze wytwarzanie kolagenu i znacznie ją rozjaśnia.
Peeling kwasem salicylowym
Jest to peeling chemiczny stosowany w leczeniu trądziku zaskórnikowego i zapalnego. Synergistyczne działanie czynnych składników wpływa na znaczną poprawę zarówno zapalnych jak i niezapalnych zmian trądzikowych: zaskórników, krost oraz grudek.
W końcowym efekcie możemy uzyskując również wyraźne obniżenie poziomu łojotoku oraz efektowne wygładzenie skóry.
Peeling ferulowy
Posiada właściwości antyoksydacyjne, które chronią skórę przed działaniem szkodliwych wolnych rodników, oraz wzmacnia działanie witamin C i E. Ochrania skórę przed promieniowaniem UVB i UVA i dzięki temu minimalizuje uszkodzenia wywoływane przez słońce. Zapobiega powstawaniu przebarwień i rozjaśnia już istniejące.
Peeling ten polecamy dla osób z objawami fotostarzenia skóry jak również posiadającymi przebarwienia posłoneczne. Nasi specjaliści medycyny estetycznej zalecają serię 3–4 zabiegów z odstępami 3 tygodni.
Roztwór Jessnera
Jest to mieszanka rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego oraz etanolu. Bezpośrednio po zabiegu skóra może się zaczerwienić.
Po 2–3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, który w zależności od intensywności użytego preparatu, może przybrać postać delikatną lub bardziej nasiloną. Proces ten trwa około 3–4 dni.
Kwas TCA (trójchlorooctowy)
Występuje w różnych stężeniach – od 10% do 50%. Stosujemy różne stężenia preparatu w zależności od oczekiwanych rezultatów i aplikuje się je w kilku warstwach. Zaraz po zabiegu skóra może się zarumienić. Następnym etapem jest zmiana koloru skóra na brązowy i można poczuć tzw. „skorupkę” na skórze.
Właściwe złuszczanie zaczyna się po 2–3 dniach od zakończenia zabiegu i trwa ok. 3–4 dni.
Peeling ziołowy Jadwigi
Zabieg ten powoduje wygładzenie skóry z typowymi zmianami dla cery tłustej i trądzikowej. Leczy również trądzik, usuwa zmiany potrądzikowe, zwęża pory skóry, zmniejsza blizny, przebarwienia, rozstępy, wygładza zmarszczki oraz likwiduje nadmierne zrogowacenie naskórka. Skóra po zabiegu staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują,zaskórniki znikają. Peeling ten odmładza znacząco skórę poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny.
Na zabieg ten składają się dwie fazy wykonywane w odstępach czasu. Zatem musicie Państwo zaplanować dwie wizyty w naszym centrum medycyny estetycznej – na pierwszej odbędzie się zabieg złuszczania, na drugiej natomiast usuniemy resztki naskórka – tzw. dołuszczanie.
Peeling Azelainowy z Wit. C
Kwas azelainowy ma właściwości normalizujące proces rogowacenia i złuszczania się naskórka, bakteriostatyczne oraz regulują pigmentację skóry. Witamina C zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym, bierze ona również udział w syntezie kolagenu zwiększając tym samym nawilżenie i gładkość skóry, zapobiega tworzeniu się wolnych rodników i zmniejsza zmarszczki. Posiada
także działanie fotoochronne oraz rozjaśnia skórę.
Zabieg ten polecamy do skóry zgaszonej i/lub z oznakami fotostarzenia w efekcie przywracając jej blask. Nasi dermatolodzy zalecają serię 4 zabiegów w odstępach dwóch tygodni.
Spot Peel
Peeling ten zawiera 15 % kwas migdałowy, idebenon, liściokwiat garbnikowy, retinol oraz kwas salicylowy. pH roztworu to 2.9. To idealny peeling pomocny w usuwaniu przebarwień pigmentacyjnych, przebarwień pociągowych, melazmy, przebarwienia pozapalnych. Nie nadaje się do stosowania w czasie ciąży. Przez 30 dni po zabiegu pamiętać należy aby unikać ekspozycji na promieniowanie UV. Pacjent po zabiegu wraca do domu z niewidoczną maską z preparatu na twarzy i zmywa ją wodą nie później niż 8 godzin po nałożeniu specyfiku.
Dla wzmocnienia efektu, pacjent powinien stosować przez 30 dni zapisane przez specjalistę kosmetyki. W przypadku występowania dużych przebarwień, gdy efekty nie są satysfakcjonujące, możemy ponownie zastosować peeling po upłynięciu 30 dni.
Retines
Zawiera retinol, który znacząco odżywia skórę oraz przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Zmniejsza on głębokość zmarszczek już powstałych oraz poprawia napięcie skóry. Łagodzi ponadto plamy wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.
Wskazany jest on w kuracji oznak starzenia się skóry, a także przebarwień i rozstępów
Sprawdź pozostałe zabiegi
Elektrokoagulacja
Elektrokoagulacja jest zabiegiem medycyny estetycznej z dziedziny elektrochirurgii. Zabieg ten polega na zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości ścinającym…
Dowiedz się więcejHifu — “Lifting bez skalpela”
HIFU opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków do pobudzenia ruchów komórek tkanek poddanych temu nieinwazyjnemu zabiegowi.
Dowiedz się więcejHifu 3D
Hifu 3D Technologia ta jest precyzyjną sfokusowaną i skoncentrowaną wiązką fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości pozwalająca dotrzeć do 3 warstw –…
Dowiedz się więcejKonsultacje lekarskie
Fachowe porady z zakresu dermatologii ogólnej. Diagnozujemy i leczymy również kompleksowo choroby skóry, włosów, paznokci oraz błon śluzowych.
Dowiedz się więcejLaser ND Yag
Laser neodymowo-yagowy charakteryzuje się bardzo krótkim czasem wysyłania impulsu. Impuls ten jednak jest o bardzo dużej energii.
Dowiedz się więcejLaserowe zamykanie naczynek
Laserowe zamykanie naczynek Zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia które emitujące wiązkę laserową pozwalającą na efektywną redukcję zmian naczyniowych…
Dowiedz się więcejMezoterapia
Terapia ta polega na iniekcji śródskórnych i dostarczaniu odpowiedniej ilości substancji leczniczych we właściwe miejsca.
Dowiedz się więcejMezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji
Dowiedz się więcejNieoperacyjny lifting twarzy nićmi PDO
Lifting twarzy nićmi PDO wykorzystuje naturalne występujące linie napięcia skóry – zasada działania jest więc podobna jak przy…
Dowiedz się więcejPeelingi lekarskie
Peelingi lekarskie Peelingi chemiczne są jednym z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w naszym rzeszowskim centrum. Stosować je możemy…
Dowiedz się więcejTechnologia plazmy- zabiegi
Urządzenie bazujące na technologii Plasma Light Lift to inaczej określając generator plazmy. Działa na zasadzie wytwarzania mikro wiązki…
Dowiedz się więcejToksyna botulinowa
Ostrzykiwanie toksyną botulinową to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda niwelowania zmarszczek mimicznych
Dowiedz się więcejUsuwanie przebarwień
Różnorodne zabiegi na twarz i ciało pozwolą przywrócić Twojej skórze wyrównany koloryt oraz pozbyć się pozostałości po lecie…
Dowiedz się więcejWypełniacze — kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to najbardziej uniwersalna oraz najczęściej stosowana metoda wypełniania, która nie wywołuje u pacjenta żadnych reakcji alergicznych.
Dowiedz się więcejZabiegi rozjaśniające i wybielające
Środek ten zawiera czynniki rozjaśniające, które działają natychmiastowo, bardzo skutecznie w leczeniu przebarwień hormonalnych.
Dowiedz się więcejZastosowanie osocza bogatopłytkowego w wypadaniu włosów i łysieniu plackowatym
Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej i kosmetologii cieszą się ogromnym powodzeniem poprzez rewelacyjne efekty zabiegów.
Dowiedz się więcej