Jeśli lifting twarzy i ciała – to tylko z HIFU Light Lift

Jeśli lifting twarzy i ciała – to tylko z HIFU Light Lift

Wraz z wiekiem następuje utrata jędrności skóry twarzy oraz ciała. Wiele osób nie może się z tym pogodzić i szuka sposobów, by przywrócić jej dawną sprężystość i wygląd. Innowacją w dziedzinie medycyny estetycznej jest technologia HIFU Light Lift, która okrzyknięta została „liftingiem bez skalpela”.

Opis urządzenia HIFU Light Lift

HIFU (ang. high intensity focused ultrasound) to technologia znana blisko ćwierć wieku. Początkowo wykorzystywana była do przeprowadzania zabiegów usunięcia różnorodnych guzów, w tym nowotworu prostaty. Stosunkowo niedawno pojawiła się w dziale, którym jest medycyna estetyczna. Z miesiąca na miesiąc można zaobserwować wzrost zainteresowania „liftingiem bez skalpela”.

Praca urządzenie HIFU opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków do pobudzenia ruchów komórek tkanek poddanych temu nieinwazyjnemu zabiegowi. Emitowana wiązka fal dociera do trzech warstw skóry: skóry właściwej, znajdującej się pod nią tkanki tłuszczowej oraz błony mięśniowej. Ze względu na to, że stan poszczególnych warstw skóry jest zależny od siebie, ważne jest jednoczesne oddziaływanie na każdą z nich. Ultradźwięki mają za zadanie odpowiednio stymulować i wpływać na regenerację włókien kolagenowych na każdej głębokości.

Działanie oraz efekty zabiegu z wykorzystaniem HIFU Light Lift

Działanie urządzenia wykorzystującego technologię HIFU opiera się na emitowaniu fal ultradźwiękowych na niewielkim obszarze. Nadanie im właściwych częstotliwości pomaga uzyskać, na skutek kumulacji wiązki, efekt cieplny – efekt podgrzania. Stymuluje to regenerację tkanek, zagęszczenie komórek oraz stopniowe skracanie włókien kolagenu.

Widocznymi efektami zabiegu jest zmniejszenie wiotkości skóry, poprawa jej elastyczności i jędrności, redukcja nieestetycznych zmarszczek, znacząca poprawa wyglądu szyi i owalu twarzy, a także podniesienie brwi. Ogromną zaletą technologii HIFU jest to, że skóra po wykonaniu zabiegu pozostaje co najwyżej delikatnie zaczerwieniona, a fizycznie nie zostaje w żaden sposób uszkodzona.

Pierwsze rezultaty w postaci zwiększonego napięcia skóry odczuwalne mogą być bezpośrednio po zabiegu. Po 1-2 dobach są one już doskonale widoczne. Szacuje się, że są one najlepiej zauważalne przez okres 2 – 24 tygodni po wykonanym „liftingu bez skalpela”. Sam efekt zabiegu może utrzymać się nawet do 18 miesięcy.

Zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej technologii HIFU został powszechnie zaakceptowany w branży, którą jest medycyna estetyczna i kosmetologia. Osoby, które decydują się na  „lifting bez skalpela”, mogą cieszyć się dużą poprawą elastyczności skóry, nawet w przypadku znaczącej utraty jej jędrności i napięcia.

Efekty zabiegu utrzymują się stosunkowo długo, przez co nie występuje konieczność jego częstego powtarzania. Co ważne, jest on bezinwazyjny i nie wywołuje dyskomfortu bólowego, a pacjent tuż po nim może powrócić co codziennych obowiązków. Naświetlenie newralgicznych obszarów twarzy trwa średnio do 30 minut.

Technologia HIFU Light Lift może być stosowana nawet przy zmianach trądzikowych, na opalonej skórze oraz po innych zabiegach, m.in. mikrodermabrazji czy też po zastosowaniu złuszczających peelingów.  Zapraszamy do naszego centrum medycyny estetycznej w Rzeszowie na zabiegi z wykorzystaniem HIFU Light Lift.