Plasma Light Lift – urządzenie o niewielkim rozmiarze a ogromnym potencjale!

Plasma Light Lift – urządzenie o niewielkim rozmiarze a ogromnym potencjale!

Problem opadających powiek oraz powstawanie zmarszczek, które są wynikiem utraty elastyczności skóry, wraz z upływem czasu dotyka wielu osób. Przez większość uznawanych jest za główną oznakę starzenia się skóry. Gromadzący się na powiekach nadmiar skóry bywa bardzo uciążliwy, tak ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Tylko niewielka grupa ludzi borykająca się z tym problemem decyduje się jednak na zabieg chirurgiczny – nie tylko ze względu na jego koszt, ale również możliwe powikłania i sam proces gojenia.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być zastosowanie innowacyjnego rozwiązania technologicznego, którym jest Plasma Light Lift. Urządzenie stosowane do przeprowadzenia tego zabiegu jest bezinwazyjne, a swą pracę opiera na wytwarzaniu mikro wiązek plazmy i impulsów elektrycznych. Umożliwia to osiągnięcie upragnionych efektów wizualnych oraz pozytywnie wpływa na komfort pacjenta. Alternatywa ta jest bezpieczna i nie wymaga wydłużonego okresu rekonwalescencji.

Innowacyjna technologia Plasma Light Lift

Technologia Plasma Light Lift pojawiła się w 2010 roku na rynku branży, którą jest medycyna estetyczna i kosmetologia. Uważana jest za dość innowacyjne rozwiązanie charakteryzujące się udowodnioną skutecznością. Stosowana jest jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych ze względu na to, że pacjenci po wykonanym zabiegu mogą normalnie funkcjonować i wykonywać codzienne obowiązki.

Dlaczego warto skusić się na zabieg?

Urządzenie bazujące na technologii Plasma Light Lift to inaczej określając generator plazmy. Działa na zasadzie wytwarzania mikro wiązki plazmy z wykorzystaniem jonizacji gazów znajdujących się w powietrzu. Plazma, zwana także czwartym stanem skupienia, powstaje pomiędzy skórą a przykładanym do niej urządzeniem. Następuje sublimacja naskórka i stopniowe zmniejszanie się warstwy skóry w miejscu, które zostaje poddane interwencji. Widocznym efektem zabiegu jest podniesienie powiek oraz znaczące wygładzenie zmarszczek powstałych na skutek utraty elastyczności skóry.

Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie wykorzystujące Plasma Light Lift charakteryzuje się ogromną skutecznością. Zakończone jest igłą, niemniej jednak nie wykonuje się żadnych wkuć czy iniekcji. Jego praca polega na generowaniu i emitowaniu impulsów elektrycznych. Leczenie przebiega punktowo i nie oddziałuje na inne tkanki czy warstwy skóry – stąd ogromne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.

Ogromną zaletą technologii Plasma Light Lift jest to, że jej działanie dotyka wyłącznie warstwy, którą jest skóra właściwa. Dlatego też nie wywołuje żadnego stanu zapalnego tkanek, krwawienia czy też śmierci komórek. Po przeprowadzonym zabiegu w miejscu emitowania impulsów elektrycznych powstają charakterystyczne brązowe słupki, które zazwyczaj odpadają po około tygodniu. W ich miejscu mogą utworzyć się niewielkie zaczerwienienia. Należy wówczas unikać ekspozycji na promienie słoneczne.

Plazma znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Oprócz blefaroplastyki wykorzystywana jest do wykonywania zabiegów likwidujących rozstępy powstałe po ciąży, leczenia trądziku, usuwania zmian potrądzikowych, brodawek, plam soczewicowatych, włókniaków, a także eliminowania zmian skórnych wywołanych zaburzoną pigmentacją.

Zabiegi na tym urządzeniu wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie.