Oxybrazja

Oxybrazja

Medycyna Estetyczna Rzeszów

Opis zabiegu
Oxybrazja zwana także oxyaquabrazją jest najnowszą i najbardziej skuteczną metodą odmładzania i regeneracji skóry w medycynie estetycznej. Wzmaga efekt naturalnej odbudowy oraz regeneracji skóry.
Podczas zabiegu następuje intensywne złuszczanie się martwych komórek naskórka, dzięki użyciu tlenu oraz podawanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej . Metoda ta jest dużo łagodniejsza oraz przyjemniejsza dla pacjenta od mikrodermabrazji, ponieważ nie ma ona działania mechanicznego, wywołującego podrażnienia i zaczerwienia skóry.

Oxybrazja przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów skóry. Zabieg ten wykonuje się „na mokro” i „na zimno” i z tego powodu polecamy go szczególnie pacjontom ze skórą naczyniową i tych posiadających skórę bardzo wrażliwą. Podczas przeprowadzania zabiegu, przez specjalistów z naszego Centrum Medycyny Estetycznej w Rzeszowie, pacjent odczuwa przyjemne uczucie chłodu, które idealnie ukoi go w upalne dni.

Wskazania do zabiegu
Oxybrazja jest skuteczna w usuwaniu zanieczyszczeń, zaskórników oraz zwężaniu porów. Pomaga w terapii trądziku – wywołują go bakterie beztlenowe – a dzięki wprowadzanego pod ciśnieniem tlenu podczas zabiegu oxybrazji, ulegają one zniszczeniu a stan skóry trądzikowej zmienia się na lepsze.
Zabieg ten zmniejsza również blizny potrądzikowe, blizny powstałe po użyciu lasera, poparzeń lub zabiegów chirurgicznych, wygładza cerę oraz rozjaśnia ją i odświeża. Bardzo dobrze wpływa na odmłodzenie skóry. Pomaga redukować i spłycać głębokie zmarszczki. Centrum Medycyny Estetycznej Anti-Age poleca zastosowanie oxybrazji w terapii rozstępów – znacznie je zmniejszając.
Zabieg ten zdecydowanie poprawia koloryt skóry, redukująć przebarwienia, nawet te powstałe wskutek nadmiernego opalania. Idealne efekty przynosi także w leczeniu łuszczycy, usuwająć martwy naskórek, nawilżająć miejsca zajęte chorobą, dzięki czemu skóra nie rogowacieje tak szybko. Bardzo dobre efekty możemy uzyskać stosująć oxybrazję w leczeniu łupieżu. Ponadto zatrzymuje proces wypadania włosów i łysienie, pomagająć uaktywnić prawidłowe funkcje mieszków włosowych. Odbudowuje również włókna kolagenowe i rekonstruuje naczynia włosowate, dzięki czemu pomaga powrócić do zdrowia wszystkim tkankom ciała.

Przebieg zabiegu
Pacjent leży na leżance kosmetycznej a w tym czasie twarz jest przygotowywana do zabiegu. Po zmyciu makijażu kosmetyczka wykonuje oxybrazję. Do skóry, nie dotykając jej, przyłożona zostaje prowadnica, przypominającą długopis, z wnętrza której pod ciśnieniem podany zostaje tlen wraz z solą fizjologiczną. Strumień ten z prędkością 200m/s złuszcza efektywnie naskórek z odległości 5-10 mm. Nasi specjaliści zalecają połączyć zabieg razem z podaniem odpowiednio dobranej do rodzaju cery ampułki z aktywną substancją kosmetyczną oraz maski. Urządzenie zaopatrzone jest w ciśnieniowy
aplikator, który działa na zasadzie mezoterapii, wtłaczająć substancje aktywne równomiernie w głąb skóry.

Przez 48 godzin po przebytym zabiegu musimy unikać opalania oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. Zalecamy wypijać 8-12 szklanek wody dziennie zwiększyć efekt nawilżenia skóry.

Zalecana częstotliwość
Pacjenci po przeprowadzeniu już jednego zabiegu odczują efekt gładkiej i rozjaśnionej skóry. Dla zwiększenia rezultatów zalecamy serię zabiegów. Możemy go wykonywać z odstępem tygodnia w seriach 3-4 zabiegów. Kolejny zabieg w zależności od reakcji skóry raz na 2-4 tygodnie lub także możemy wykonywać oxybrazję jako jednorazowe odświeżenie i oczyszczenie skóry, przy szczególnych okazjach.

Przeciwwskazania:
Oxybrazja jest zabroniona przy ostrym, ropnym stanie zapalnym skóry i opryszczce. Przeciwwskazaniem są także zakaźne choroby skóry, stany gorączkowe oraz nowotwory. Nie zalecamy poddawać się oxybrazji osobom, które przeszły atak serca, z wysokim ciśnieniem i diabetyków oraz pacjentów którzy w przeciągu ostatnich 6 miesięcy poddali się leczeniu laserem , bądź są po przebytej niedawno operacji chirurgicznej.

Zabieg ten jest bardzo przyjemny, w pełni bezpieczny, skuteczny i co najważniejsze przeznaczony dla każdego rodzaju cery.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę w Centrum Medycyny Estetycznej Anti-Age Rzeszów – kliknij tutaj