Dlaczego laser diodowy Light Sheer?

Dlaczego laser diodowy Light Sheer?

W dzisiejszych czasach gładkie ciało jest poniekąd pewnym standardem, dlatego też nikogo nie dziwi fakt, iż kobiety na różne sposoby walczą z niechcianymi włosami. Depilacja woskiem, depilatorem oraz korzystanie z maszynek może podrażniać delikatną skórę i spowodować, że niektóre włoski zaczną wrastać. Ponadto są to zazwyczaj zabiegi czasochłonne, które należy często powtarzać, aby uzyskany efekt był przynajmniej zadowalający. Laser diodowy Light Sheer pozwala zapomnieć o takich problemach na długi czas. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii został powszechnie zaakceptowany w branży, którą jest medycyna estetyczna i kosmetologia Rzeszów.

Laser diodowy Light Sheer

Oryginalny laser diodowy Light Sheer jest produkowany przez firmę Lumenis USA. Na rynku pojawia się coraz więcej zamienników, które z pozoru przypominają ten model urządzenia. Niemniej jednak ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

W czym tkwi więc fenomen Light Sheer? To opatentowana technologia, która wykorzystuje dwie głowice do depilacji. Jedna z nich posiada okienko wykonane z syntetycznego szafiru, która dzięki właściwościom chodzącym eliminuje zagrożenie wystąpienia oparzeń. Zadaniem tej końcówki jest dostarczanie trzech impulsów światła na sekundę o wysokiej energii, nawet do 100 J/cm².

Druga głowica charakteryzuje się dużą powierzchnią, przez co pozwala na prowadzenie zabiegu na większych częściach ciała oraz zwiększenie jego efektywności. Dodatkowym atutem jest to, że końcówka ta działa pod ciśnieniem, zasysając skórę, dzięki czemu zmniejszona zostaje ilość potrzebnych do przeprowadzenia zabiegu impulsów.

Laser diodowy Light Sheer wykorzystuje fale o długości 800 nm, a częstotliwość każdego impulsu waha się w granicach do 2 Hz.

Jak działa laser diodowy Light Sheer?

Light Sheer to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Łagodna wiązka promieni przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego, niszcząc jego cebulkę. Działanie lasera diodowego opiera się na oddziaływaniu na melaninę – barwnika włosa i w żaden sposób nie wpływa negatywnie na organizm oraz jego narządy. Zabiegi można przeprowadzać niezależnie od karnacji skóry, nawet na skórze opalonej.

Jeden zabieg trwa od kilku minut do nawet godziny. Głównym czynnikiem wpływającym na czas depilacji jest wielkość obszaru poddana zabiegowi. Light Sheer aktywnie wpływa na te mieszki włosów, które są w fazie tzw. aktywnego wzrostu.

Ze względu na to, że włosy nie rosną w tym samym tempie, konieczne jest powtórzenie depilacji.
W zależności od otrzymanych efektów jest to od 3-ch do 6-ciu serii, które odbywają się zwykle co 4-5 tygodni. Rezultaty są ściśle uzależnione od indywidualnych cech pacjenta, takich jak np. kolor skóry, uwarunkowania genetyczne czy też wahania hormonalne.

Zabiegowi laserem diodowym towarzyszy delikatne mrowienie. Jest on jednak całkowicie bezpieczny dla skóry i w większości przypadków nie powoduje żadnych skutków niepożądanych. Czasami na wrażliwych obszarach skóry wystąpić mogą niegroźne zaczerwienienia bądź niewielka opuchlizna. Skutki te nie utrzymują się jednak długo, zwykle po 24 godzinach poddawane depilacji miejsca wyglądają całkowicie normalnie.